Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Wrecked

Love Wrecked

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Popeye

Popeye

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Supermarket Woman

Supermarket Woman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Shot

One Shot

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bad Guy, The Wolf and The Surprise Party

The Bad Guy, The Wolf and The Surprise Party

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Faces

Faces

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Robot

Robot

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Machete

Machete

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry