• The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★★

  • The Eyes of My Mother

    ★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★★

  • Enemy

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • The Gods Must Be Crazy

    ★★★★