Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • This Place Rules

    ★★★★

  • Hanukkah on Rye

    ★★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Persuasion

  • Fire Island

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Hating Game

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Far from the Tree

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • High on the Hog: How African American Cuisine Transformed America

  • Cruella

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Together Together

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Christmas She Wrote

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Christmas in Vienna

  • Holidate

    ★★

  • Rebecca

    ★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Falling for Figaro

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Lovebirds

  • Becoming

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Marcy Learns Something New

    ★★★★★

  • See You Soon

  • Zoe and Hanh

  • Emma.

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Palm Springs

    ★★★★★