• Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★½

  • Birthday at Jiggly Gigglies

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Once Upon a Time in Queens

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Irradiation

    ★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Black Widow

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★

  • Where No One Will Find Her

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Hamlet/Horatio

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Stowaway

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Us Again

    ★★½

  • Willy's Wonderland

  • Al Davis vs. The NFL

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Enough

    ★★★

  • When We Were Bullies

    ★★★

  • The Field Trip

    ★★★★

  • To Know Her

    ★★★

  • This Is the Way We Rise

    ★★½

  • Trepanation

    ★½

  • Like the Ones I Used to Know

    ★★★★★

  • We're Not Animals

    ★★★★½

  • The Longest Dream I Remember

    ★★★½

  • Wiggle Room

    ★★★

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★½

  • Bruiser

    ★★★

  • Yoruga

    ★★★★

  • Five Tiger

    ★★½

  • White Wedding

    ★★★★

  • Cookie Num Num

    ★★★

  • Dancing with the Cars

    ★★

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

    ★★★½

  • A Day in the Life of the Dead

    ★★★

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★★

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

    ★★★★

  • Soul of the City

    ★★★

  • Dory Finding

    ★★

  • Unparalleled Parking

    ★★

  • To Fitness and Beyond

    ★★½

  • BJ's Mobile Gift Shop

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ½

  • The Real Right Stuff

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Mum's Sweater

    ★★

  • It's Okay

    ★★