Sort by

Joe has logged 29 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Petrified Forest

The Petrified Forest

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Johnny Corncob

Johnny Corncob

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Story of Vernon and Irene Castle

The Story of Vernon and Irene Castle

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Thirteen Women

Thirteen Women

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Other Woman

No Other Woman

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Decameron

The Decameron

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
So Evil, So Young

So Evil, So Young

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dolls

Dolls

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stakeout on Dope Street

Stakeout on Dope Street

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jubal

Jubal

1956
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry