• Next Stop, Christmas

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Gingerbread Miracle

    ★½

  • The Santa Stakeout

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Untold: Crimes & Penalties

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Christmas by Starlight

    ★★½

  • Good Morning Christmas!

    ★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Rebecca

    ★★★

  • Zappa

  • Freaky

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Class Action Park

  • Archive

    ★★★½

  • Hamilton

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

  • My Octopus Teacher

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Christmas Scavenger Hunt

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • The Quiet One

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½