• In the Heights

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Cruella

  • Wrath of Man

  • Nobody

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • A Quiet Place Part II

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Every Pulse of the Heart Is Work

  • The Gentlemen

  • Jumanji: The Next Level

  • Jexi

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far From Home

  • Child's Play

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Stuber

  • Good Boys

  • The Art of Self-Defense

  • Booksmart

  • Long Shot

  • Captain Marvel

  • Happy Death Day 2U

  • High Flying Bird

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Escape Room

  • Vice

  • The Oath

  • Bad Times at the El Royale

  • The Predator

  • The Favourite

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther - Trouble in Wakanda

    ★★★★★

  • Tag

  • Under the Silver Lake

  • Climax

  • 3 Faces

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Rampage

    ★★½

  • Truth or Dare

    ★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • The Commuter