Jessie has logged 31 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Her Name Was Christa

Her Name Was Christa

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
A Tiger's Tail

A Tiger's Tail

2014
×
Edit this entry  
29
Her Name Was Christa

Her Name Was Christa

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teacher Shortage

Teacher Shortage

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Chuck & Tito

Chuck & Tito

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1996
×
★★
Edit this entry  
20
Iron Will

Iron Will

1994
×
★★★
Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bloodhound

Bloodhound

2020
×
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Eight Below

Eight Below

2006
×
★★½
Edit this entry  
02
Doug's 1st Movie

Doug's 1st Movie

1999
×
★★
Edit this entry  
01
Snow Dogs

Snow Dogs

2002
×
Edit this entry