Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • boygenius: the film

    ★★★★

  • Mae Martin: SAP

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★½

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • The Unofficial Science of Home Alone

    ★★½

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • We Are Not Alone

    ★★★

  • Spirited

    ★★★★

  • Influencer

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • No Bears

    ★★★½

  • Emily

    ★★½

  • Bros

    ★★½

  • The Swimmers

    ★★★½

  • Saint Omer

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Empire of Light

    ★★½

  • Good Night Oppy

    ★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Sr.

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★★

  • Athena

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Blue Jean

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • I Came By

    ★★½

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★½

  • My Neighbor Adolf

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • McEnroe

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Close

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • The Potemkinists

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★★

  • The Five Devils

    ★★½

  • Moonage Daydream

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Enys Men

    ★★★½

  • Corsage

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • EO

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½