Sort by

joe has logged 14 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry