Joane has logged 18 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
Edit this entry  
21
Love Potion No. 9

Love Potion No. 9

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luxury Liner

Luxury Liner

1948
×
★★½
Edit this entry  
18
Colette

Colette

2018
×
Edit this entry  
17
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Edit this entry  
16
Young Adult

Young Adult

2011
×
Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Joseph: King of Dreams

Joseph: King of Dreams

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Home

Home

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★
Edit this entry