Jocusto has logged 43 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Very Cool Christmas

A Very Cool Christmas

2004
×
★½
Edit this entry  
28
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
6 Days to Air: The Making of South Park

6 Days to Air: The Making of South Park

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Airborne

Airborne

1993
×
★½
Edit this entry  
25
Killjoy

Killjoy

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Election

Election

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Edit this entry  
12
Caveat

Caveat

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
07
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Popstar

Popstar

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★★½
Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Censor

Censor

2021
×
★★★★½
Edit this entry