Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
jocelyn

jocelyn

Pro
  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Stats
  • RSS feed for jocelyn
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • jocelyn’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    John Wick: Chapter 3 - Parabellum 2019

    ★★★★ Watched 27 Mar 2023

    i have served (cunt)

  • John Wick: Chapter 2

    John Wick: Chapter 2 2017

    ★★★½ Watched 26 Mar 2023

    i like that dog

  • John Wick

    John Wick 2014

    ★★★★ Watched 25 Mar 2023

    no one told me that the dog in question was literally a baby girl

  • Piranha 3D

    Piranha 3D 2010

    ★★★½ Watched 23 Mar 2023

    yayyyyy

  • Scream 2

    Scream 2 1997

    ★★★★ Rewatched 23 Mar 2023

    they’re having a bob-off

  • Heavenly Creatures

    Heavenly Creatures 1994

    ★★★★½ Watched 18 Mar 2023

    incriminating yourself with your journal <3 …a stupid man could never understand

  • Truth or Dare

    Truth or Dare 2018

    ★ Watched 11 Mar 2023

    cock shame a death sentence in this cinematic universe

  • Scream VI

    Scream VI 2023

    ★★★★ Watched 10 Mar 2023

    idgaf about an age gap get those film lesbians together right now

  • Fantasy Island

    Fantasy Island 2020

    ½ Watched 08 Mar 2023

    i took her to the island and i fantasized

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    Operation Fortune: Ruse de Guerre 2023

    ★★ Watched 03 Mar 2023

    the josh hartnaissance

  • The Ritual

    The Ritual 2017

    ★★★★ Watched 02 Mar 2023

    lads on tour <3

  • Cocaine Bear

    Cocaine Bear 2023

    ★★ Watched 25 Feb 2023

    (me to the bear): this is a potential mother

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 74

Review Tags

61
  • 2019
  • 2020
  • comfy
  • beautiful!!!!
  • femalewriter
  • filmsbywomen
  • intheaters
  • whatacast
  • with family
  • cried
  • 🍁
  • 52filmsbywomen2019
  • ihavefriends?
  • fun watch
  • soundtrack!!!!!!
  • 52filmsbywomen2020
  • mademesad
  • killallmen
  • warm
  • pmi
  • home alone 2019-the saga
  • shudder!
  • relatable
  • 2021
  • inclass
  • thirstwatch
  • nonenglish
  • score.
  • painfulwatch
  • eattherich
  • outdoorscreening
  • social distancing
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more.