Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Significant Other

Significant Other

2022
×
★½
Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Piggy

Piggy

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Triangle

Triangle

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
P2

P2

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★½
Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Apology

The Apology

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry