Sort by

Jobius has logged 28 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Antichrist

Antichrist

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry