João Pedro has logged 19 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mildred Pierce

Mildred Pierce

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Trial of Joan of Arc

The Trial of Joan of Arc

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Joan of Arc at the Stake

Joan of Arc at the Stake

1954
×
★★★★
Edit this entry  
24
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
Polyester

Polyester

1981
×
★★★
Edit this entry  
22
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry