• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

    ★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Mansión Helada

  • Single All the Way

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • The Unforgivable

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Wolf

    ★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Silent Night

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Hellbender

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½