Sort by

Jo Brennan has logged 23 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
19
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Magical Girl

Magical Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Amanda

Amanda

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Capernaum

Capernaum

2018
×
½
Edit this entry  
15
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girls of the Sun

Girls of the Sun

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Frankie

Frankie

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Heaven Adores You

Heaven Adores You

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Frontman

Frontman

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Edit this entry