Sort by

John has logged 25 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Almost Love

Almost Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Piranha

Piranha

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stigmata

Stigmata

1999
×
★★
Read the review Edit this entry