Sort by
  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Mulan

    ★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★