• Prey

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Elvis

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★

  • The Staircase

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

    ★½

  • Sheryl

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★★

  • Bigbug

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Master

    ★★½

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • Beanie Mania

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

  • Landscapers

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Robin Robin

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Julia

    ★★★

  • Lead Me Home

  • Procession

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★½