Sort by

joshhh has logged 40 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read other review Edit this entry  
27
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
Edit this entry  
15
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Cyber Seduction: His Secret Life

Cyber Seduction: His Secret Life

2005
×
½
Read other review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
10
The Pregnancy Pact

The Pregnancy Pact

2010
×
Edit this entry  
10
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
05
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
Edit this entry  
04
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
02
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Edit this entry