Sort by

jmcgay has logged 177 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Choose Love

Choose Love

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry