Jackson has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry