• Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • The Good, The Bart, and The Loki

  • F9

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Yes Day

    ★½

  • Allen v. Farrow

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • The Prom

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Clouds

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hope Gap

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Hustle

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Pegasus: Pony With a Broken Wing

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★