• Fever Dream

  • Squid Game

  • The Death of David Cronenberg

  • Malignant

  • The Power of the Dog

  • Cabra Cega

  • Echoe of a Punch on the Bone

  • Old

  • Titane

    ★★★★★

  • Bem Bom

  • Luca

  • Cruella

  • The Woman in the Window

  • Four Roads

  • Da Minha Janela

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Para outra maré

    ★★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Tracing Utopia

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Rebecca

  • Soul

  • Freaky

  • New Order

    ½

  • Moral Order

  • Saint-Narcisse

  • The Human Voice

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Afternoon Sun

  • Corte

  • I Came Here To Make A Map

  • Host

  • The Rental

  • You Should Have Left

    ½

  • I May Destroy You

  • Catdog

    ★★★★★

  • At Those Terrifying Frontiers Where the Existence and Disappearance of People Fade into Each Other

    ½

  • Hollywood

    ½

  • Amor Fati

  • The Willoughbys

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • Perpetual Night

  • The Hunt

  • Dua's World

  • Days

    ★★★★★

  • La vita nuova

    ★★★★★

  • DAU. Natasha

  • Bad Tales

  • The Invisible Man

  • Filipiñana

  • Onward

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Fantasy Island

    ½

  • Vem, Lua Vem

    ★★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Horse Girl

  • Relic

  • Shirley

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Cats

    ★★★★★

  • Clean With Me (After Dark)

    ★★★★

  • Frozen II

  • Klaus

  • The Fall

  • Rio Torto

  • Surdine

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

  • There's a Cat Here

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★