Sort by

JM2001 has logged 255 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Ernst Jünger: Die wilde Schönheit der Gefahr

Ernst Jünger: Die wilde Schönheit der Gefahr

×
★★★½
Edit this entry  
27
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pixie

Pixie

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
A German Life

A German Life

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
Elizabeth Windsor

Elizabeth Windsor

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
F9

F9

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
The Glass Key

The Glass Key

1942
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Edit this entry  
06
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★½
Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
17
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Girl on a Bicycle

Girl on a Bicycle

2013
×
★½
Edit this entry  
07
A Score to Settle

A Score to Settle

2019
×
★½
Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★½
Edit this entry  
06
White Sands

White Sands

1992
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★½
Edit this entry  
24
The Sense of Wonder

The Sense of Wonder

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Edit this entry  
18
Whiteout

Whiteout

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
The Treasure of the Silver Lake

The Treasure of the Silver Lake

1962
×
★★★½
Edit this entry  
16
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★½
Edit this entry  
15
Do You Do You Saint-Tropez

Do You Do You Saint-Tropez

2021
×
★½
Edit this entry  
14
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★½
Edit this entry  
13
The Sound of 007: Live from the Royal Albert Hall

The Sound of 007: Live from the Royal Albert Hall

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Sound of 007

The Sound of 007

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Homefront

Homefront

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Reign of Assassins

Reign of Assassins

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★
Edit this entry  
06
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Edit this entry