Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★½
Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
17
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Girl on a Bicycle

Girl on a Bicycle

2013
×
★½
Edit this entry  
07
A Score to Settle

A Score to Settle

2019
×
★½
Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★½
Edit this entry  
06
White Sands

White Sands

1992
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★½
Edit this entry  
24
The Sense of Wonder

The Sense of Wonder

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Edit this entry  
18
Whiteout

Whiteout

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
The Treasure of the Silver Lake

The Treasure of the Silver Lake

1962
×
★★★½
Edit this entry  
16
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★½
Edit this entry  
15
Do You Do You Saint-Tropez

Do You Do You Saint-Tropez

2021
×
★½
Edit this entry  
14
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★½
Edit this entry  
13
The Sound of 007: Live from the Royal Albert Hall

The Sound of 007: Live from the Royal Albert Hall

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Sound of 007

The Sound of 007

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Homefront

Homefront

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Reign of Assassins

Reign of Assassins

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★
Edit this entry  
06
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★
Edit this entry  
04
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★½
Edit this entry  
04
Bad Company

Bad Company

2002
×
★★
Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★
Edit this entry  
02
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★½
Edit this entry  
02
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★½
Edit this entry  
01
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★
Edit this entry  
30
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bad Company

Bad Company

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★
Edit this entry  
23
LBJ

LBJ

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blacklight

Blacklight

2022
×
★½
Edit this entry  
15
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
2001: A Space Travesty

2001: A Space Travesty

2000
×
½
Edit this entry  
14
Elizabeth: A Portrait in Part(s)

Elizabeth: A Portrait in Part(s)

2022
×
Edit this entry  
13
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry