Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anatomy of a Scandal

Anatomy of a Scandal

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Michael Collins

Michael Collins

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lola Versus

Lola Versus

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Stuck Between Stations

Stuck Between Stations

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
A Civil Action

A Civil Action

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Net

The Net

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Queen: Live at Wembley Stadium

Queen: Live at Wembley Stadium

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Alpines

The Alpines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pollyanna

Pollyanna

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Parent Trap

The Parent Trap

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The X Files

The X Files

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Filth and the Fury

The Filth and the Fury

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elway To Marino

Elway To Marino

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry