• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • Station Eleven

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • A Castle for Christmas

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Clickbait

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • The Green Knight

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Good on Paper

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Cruella

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Bad Trip

    ★½

  • Moxie

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Homeroom

    ★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Work It

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Irresistible

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Valley Girl

  • The Half of It

    ★★½

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★