• Scream

    ★★

  • The 355

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Respect

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Rhythm Section

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Turning

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Like a Boss

    ★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½