• Deep Water

    ★★½

  • X

  • The Batman

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • A Castle for Christmas

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Pursuit of Love

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Wild Mountain Thyme

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Rebecca

    ½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Good Lord Bird

  • The Trial of the Chicago 7

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

  • Normal People

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All the Bright Places

  • National Theatre Live: Cyrano de Bergerac

    ★★★★½

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • The Photograph

  • Emma.

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Rob Delaney: Jackie

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Daniel Sloss: X

  • Looking for Alaska

  • The Booksellers

  • The Irishman

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Falling Inn Love

  • The Cat and the Moon

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

  • Always Be My Maybe