Sort by

Justin has logged 994 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What's the Matter with Helen?

What's the Matter with Helen?

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Riotsville, USA

Riotsville, USA

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Adrenalin: Fear the Rush

Adrenalin: Fear the Rush

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
An Everlasting Piece

An Everlasting Piece

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
3:15 the Moment of Truth

3:15 the Moment of Truth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bellman and True

Bellman and True

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Go Gentle: A Film About IDLES

Don't Go Gentle: A Film About IDLES

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fire Birds

Fire Birds

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Blue Iguana

The Blue Iguana

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
★★★½
Edit this entry  
25
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wind Chill

Wind Chill

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Justice Ninja Style

Justice Ninja Style

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
D.O.A.

D.O.A.

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Christmas Martian

The Christmas Martian

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
One Nite in Mongkok

One Nite in Mongkok

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gina

Gina

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Croupier

Croupier

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seeds

Seeds

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kamikaze Hearts

Kamikaze Hearts

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Red Cockroaches

Red Cockroaches

2004
×
★★★
Edit this entry