Sort by

Justin has logged 81 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Justice League

Justice League

2017
×
Edit this entry  
31
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Along for the Ride

Along for the Ride

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Dance of the Damned

Dance of the Damned

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brimstone & Glory

Brimstone & Glory

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The House

The House

2017
×
★½
Edit this entry  
26
Tom of Finland

Tom of Finland

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Bed: The Bed That Eats

Death Bed: The Bed That Eats

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mirror Mirror

Mirror Mirror

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Baba Yaga

Baba Yaga

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lurkers

Lurkers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spellbinder

Spellbinder

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Sisters

Sisters

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Other

The Other

1972
×
★★★
Edit this entry  
19
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Incubus

The Incubus

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Edit this entry  
13
Psychos in Love

Psychos in Love

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry