Sort by

J. has logged 399 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Burger 2

Good Burger 2

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Napoleon

Napoleon

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Election

Election

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Voices

The Voices

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In a Glass Cage

In a Glass Cage

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★
Edit this entry  
16
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★
Edit this entry  
15
Don't Let the Riverbeast Get You!

Don't Let the Riverbeast Get You!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★
Edit this entry  
13
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dogra Magra

Dogra Magra

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Despite the Night

Despite the Night

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Love Massacre

Love Massacre

1981
×
★★★
Edit this entry  
12
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Other Side of the Underneath

The Other Side of the Underneath

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★
Edit this entry  
09
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★½
Edit this entry  
09
Retribution

Retribution

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
★★★
Edit this entry  
08
Images

Images

1972
×
★★★
Edit this entry  
07
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★
Edit this entry  
06
The Third Part of the Night

The Third Part of the Night

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil

The Devil

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Ghost of Yotsuya

The Ghost of Yotsuya

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★
Edit this entry  
01
November

November

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Harvest

Dark Harvest

2023
×
★★½
Edit this entry  
31
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★
Edit this entry  
31
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry