Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tiptoes

Tiptoes

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Tangerine

Tangerine

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Maestro

Maestro

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happiness

Happiness

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Edit this entry  
22
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
Edit this entry  
14
This Means War

This Means War

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
May December

May December

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Burger 2

Good Burger 2

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★½
Edit this entry