Sort by

You-li-ahn has logged 14 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Gigi & Nate

Gigi & Nate

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Buddha

Little Buddha

1993
×
Read the review Edit this entry  
08
Heal

Heal

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry