Sort by
  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Disenchanted

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • She Said

    ★★½

  • Confess, Fletch

  • Catherine Called Birdy

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Bros

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Athena

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • RRR

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Both Sides of the Blade

  • The Quiet Girl

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Snipers

    ★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Memoria

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

  • King Richard

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Zeros and Ones

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★