• Things Heard & Seen

  • Bad Trip

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • #Alive

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Shirley

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Spree

  • Little Women

  • 1917

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • The Addams Family

  • Nikki Glaser: Bangin'

  • Fractured

    ★★★½

  • In the Tall Grass

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

  • The King

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★½

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • Wine Country

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Little Monsters

  • Wounds

  • The Farewell

  • The Lodge

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

  • The Perfection

    ★★★★★

  • Slice

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

    ★★★★★

  • Ben Is Back

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Nun

  • The Favourite

  • Slender Man

    ½

  • Await Further Instructions