Juan Jose has logged 13 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mexico: The Frozen Revolution

Mexico: The Frozen Revolution

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Memento

Memento

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry