• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • El mesero

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Koreatown Ghost Story

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Half Brothers

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • Someone, Somewhere

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Us

    ★★★