Jitender has logged 33 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Helen

Helen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry