Sort by

Jł₦Ӿ 🇵🇸 has logged 463 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
What If

What If

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
All the Way

All the Way

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★
Edit this entry  
28
The Captive

The Captive

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Simpsons: When Billie Met Lisa

The Simpsons: When Billie Met Lisa

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Emancipation

Emancipation

2022
×
★½
Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gifted

Gifted

2017
×
Edit this entry  
01
Trevor Noah: I Wish You Would

Trevor Noah: I Wish You Would

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Christine

Christine

1983
×
★★★
Edit this entry  
26
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
Share

Share

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Till

Till

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Co-Ed Killer: Mind of a Monster

The Co-Ed Killer: Mind of a Monster

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
The Lost King

The Lost King

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Edit this entry