Sort by

Corwyn has logged 54 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Raven

The Raven

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Occult

Occult

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sissy

Sissy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry