jimmyoc has logged 34 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Corona Zombies

Corona Zombies

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terror

Terror

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Skylines

Skylines

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
They Reach

They Reach

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skyline

Skyline

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Burning Buddha Man

The Burning Buddha Man

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Another 48 Hrs.

Another 48 Hrs.

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
White God

White God

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Catch Me Daddy

Catch Me Daddy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crow Hand

Crow Hand

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tom and Jerry Meet Sherlock Holmes

Tom and Jerry Meet Sherlock Holmes

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Outcast

Outcast

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry