Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Wayward Girl

The Wayward Girl

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Fate

Fate

2001
×
Read the review Edit this entry  
02
Fausto 5.0

Fausto 5.0

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Amulet

Amulet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trouble with You

The Trouble with You

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Sapphire

Sapphire

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Never Grow Old

Never Grow Old

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Undine

Undine

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Greatest Love of All Time

The Greatest Love of All Time

1977
×
Read the review Edit this entry  
15
Beanfilm

Beanfilm

1976
×
Read the review Edit this entry  
14
The Small Town

The Small Town

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yella

Yella

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Life

Life

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Delphine and Carole

Delphine and Carole

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Maso and Miso Go Boating

Maso and Miso Go Boating

1975
×
Read the review Edit this entry  
25
Fucking with Nobody

Fucking with Nobody

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Ticker

Ticker

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Audio Guide

Audio Guide

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
All My Friends Are Dead

All My Friends Are Dead

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Come True

Come True

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
True Story

True Story

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
A Colony

A Colony

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Beau

Beau

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Wind

Wind

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
Stump the Guesser

Stump the Guesser

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Inferno

Inferno

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Undress Me

Undress Me

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rider on the Rain

Rider on the Rain

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Uppercase Print

Uppercase Print

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Graduation

Graduation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Man's Bluff

Dead Man's Bluff

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Morphine

Morphine

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
On the Beach

On the Beach

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jolt

Jolt

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
When the Trees Fall

When the Trees Fall

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Peace to Us in Our Dreams

Peace to Us in Our Dreams

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry