• Beckett

    ★★★

  • Jolt

    ★★

  • A Classic Horror Story

  • Friends: The Reunion

  • The Woman in the Window

  • Four Roads

  • Oxygen

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • French Water

  • Cuatro paredes

  • Hey There!

    ★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • Khaite FW21

  • In the Earth

  • Censor

  • Yearly Departed

  • Wild Mountain Thyme

  • Rose Island

    ★★

  • Two Distant Strangers

  • Mank

    ★★★½

  • Deathwell

    ★★½

  • Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Zappa

  • Run

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Shore

    ★★★★★

  • Rifkin's Festival

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ½

  • Black Is King

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Strasbourg 1518

  • Lapsis

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★½

  • The Letter Room

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • Defending Jacob

  • Visit

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

  • The Hater

    ★★½

  • Devs

  • DAU. Natasha

    ★★

  • Stump the Guesser

  • The Invisible Man

  • The Salt of Tears

    ★★½

  • Unabomber: In His Own Words

  • Uppercase Print

    ★★

  • South

  • The Killing of Two Lovers

    ★★½

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★

  • Save Yourselves!

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★