• Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Infinite

    ★★

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Midway

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • The Nun

    ★★

  • The Meg

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Baywatch

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • The Late Bloomer

    ★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★½