Sort by

Jim has logged 65 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bank of Dave

Bank of Dave

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Old Way

The Old Way

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Legion of Super-Heroes

Legion of Super-Heroes

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Zatoichi's Flashing Sword

Zatoichi's Flashing Sword

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Breathless

Breathless

1960
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Making of Love Exposure

Making of Love Exposure

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love Exposure: The TV-Show

Love Exposure: The TV-Show

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zatoichi and the Chest of Gold

Zatoichi and the Chest of Gold

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zatoichi on the Road

Zatoichi on the Road

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alkhallat+

Alkhallat+

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dog Gone

Dog Gone

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
30
JUNG_E

JUNG_E

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Disconnect: The Wedding Planner

Disconnect: The Wedding Planner

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
30
You People

You People

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
30
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zatoichi the Fugitive

Zatoichi the Fugitive

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
More

More

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
New Tale of Zatoichi

New Tale of Zatoichi

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tale of Zatoichi Continues

The Tale of Zatoichi Continues

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The African Queen

The African Queen

1951
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
10½

10½

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chhatriwali

Chhatriwali

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission Majnu

Mission Majnu

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Close

Close

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parosh Pathar

Parosh Pathar

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pleasure of Love in Iran

The Pleasure of Love in Iran

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Infinity

Infinity

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Headlong

Headlong

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skin Of Glass

Skin Of Glass

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Our Nature

Our Nature

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Girl

Girl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Close

Close

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Go Fishboy

Go Fishboy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry