Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Por

Por

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Manjummel Boys

Manjummel Boys

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guppy

Guppy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malaikottai Vaaliban

Malaikottai Vaaliban

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Byri: Pagam 1

Byri: Pagam 1

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Premalu

Premalu

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hichki

Hichki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Atharva

Atharva

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Charlie

Charlie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parava

Parava

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ustad Hotel

Ustad Hotel

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big B

Big B

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kerala Story

The Kerala Story

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Siren

Siren

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Wolf

Wolf

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Queen Elizabeth

Queen Elizabeth

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Oh My Kadavule

Oh My Kadavule

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ala Vaikunthapurramuloo

Ala Vaikunthapurramuloo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oy!

Oy!

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jallikkattu

Jallikkattu

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aayiram Porkaasugal

Aayiram Porkaasugal

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swathi Mutthina Male Haniye

Swathi Mutthina Male Haniye

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three of Us

Three of Us

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lover

Lover

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ippadiku Kadhal

Ippadiku Kadhal

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Lal Salaam

Lal Salaam

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guntur Kaaram

Guntur Kaaram

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vadakkupatti Ramasamy

Vadakkupatti Ramasamy

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Like Stars on Earth

Like Stars on Earth

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kammatipaadam

Kammatipaadam

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vaigai Express

Vaigai Express

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Kaabil

Kaabil

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saindhav

Saindhav

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Saba Nayagan

Saba Nayagan

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Badland Hunters

Badland Hunters

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Kannagi

Kannagi

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Strawberry

Strawberry

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Singapore Saloon

Singapore Saloon

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Star

Blue Star

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sapta Sagaradaache Ello - Side B

Sapta Sagaradaache Ello - Side B

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mathimaran

Mathimaran

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Animal

Animal

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Calling Sahasra

Calling Sahasra

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Neru

Neru

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Tour - A Bachelor Party

Home Tour - A Bachelor Party

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry